Firma ERMANNO BALZI

ERMANNO BALZI

O firmě

Firma ERMANNO BALZI S.r.l. se sídlem v Itálii se zabývá výrobou bezzávitových prvků chlazení, datumovek, recyklačních značek a jiného příslušenství pro chladicí systémy. 

Rodinnou tradici firmy založil Ermanno Balzi v roce 1995 a navázal tak na své více než 30leté zkušenosti z výroby a provozu forem na plasty, které získal jako vedoucí nástrojárny a lisovny. Výsledkem jeho dlouholeté praxe jsou unikátní konstrukční prvky pro efektivní výrobu a provozování chladicích okruhů. Komponenty Ermanno Balzi výrazně zkracují výrobní časy v nářaďovnách, snižují výrobní náklady a usnadňují údržbu temperačních kanálů.

Veškerá použitá konstrukční řešení těchto prvků jsou chráněna patentem.

                                                                    

 

Heslo a cíl firmy ERMANNO BALZI je:

 CHLAZENÍ SE ZÁRUKOU

Záruka se vztahuje na:
1) těsnost
2) polohu
3) opakovatelnou aplikaci 

POZOR! Doplněný katalog příslušenství Ermanno Balzi (pdf) je k dispozici ke stažení na tomto místě. Naleznete v něm mj. spirálové přepážky a fontánky pro paralelní chlazení. 

 

Nezůstalo však jen u původně plánované řady bezzávitových zátek a přepážek. Postupně byl sortiment rozšířen o fontánky, spirálové přepážky a datumovky. Uvedením bezzávitových rychlospojek, které nevyžadují protikus, byla úspěšně zakončena kompletní nabídka prvků pro chladicí okruhy. Lze bez nadsázky říci, že v dnešní době závity patří minulosti a celé chlazení formy je možné realizovat bezzávitově.

Firma JAN SVOBODA s.r.o. pomohla expanzi bezzávitové sady pro chladicí okruhy do Německa, Švýcarska a Polska. České firmy měly jedinečnou možnost začlenit produkty Ermanno Balzi do své výroby s předstihem a získat tak cenný technologický náskok. Spolu s italskými firmami stály na čele technického pokroku a ovlivňovaly směr, kterým se výrobci na evropském kontinentu začali ubírat.

Systém chlazení doplňuje jednotka na kontrolu těsnosti chladicích okruhů pomocí dynamické zkoušky CPR, jednotka na zkoušku funkce hydraulických válců CPC a jednotka na čištění chladicích okruhů pomocí chemicko-mechanické procedury CDC.


Odkazy 

  • Domovské webové stránky výrobce: www.ermannobalzi.com.
  • Certifikát o výhradním zastoupení firmy Ermanno Balzi  nejdete zde.