O nás

O SPOLEČNOSTI

Firma JAN SVOBODA s.r.o. zajišťuje dodávky komponent pro vstřikování plastů a zpracování lehkých kovů. Nedílnou součástí poskytovaných služeb je kvalitní technická podpora, aby naši zákazníci mohli dodané zboží skutečně efektivně využívat. Zakladatel firmy, ing. JAN SVOBODA, CSc., zahájil svoji činnost v r. 1995 jako OSVČ. Pro nárůst zakázek došlo v r. 2008 ke změně na s.r.o. a firma se rozrostla o další spolupracovníky.

NÁPLŇ NAŠÍ ČINNOSTI

Na počátku stála spolupráce s firmou TVMP a dodávky jejich rámů forem. 

Jedním z pilířů naší práce je rozvoj v oblasti horkých trysek Thermoplay, které svým technickým řešením přispívají ke snížení nákladů a zajišťují vysokou efektivitu výroby.

Jako první jsme na český a slovenský trh uvedli produkty firmy Ermanno Balzi, které se uplatní jak při výrobě forem, tak i při následném vstřikování, a naši zákazníci díky nim mohou být vždy o krok před konkurencí.

Naše firma je významným dodavatelem hydraulických válců Vega, které si svou kvalitou vydobyly přední místo i u zákazníků s nejnáročnějšími podmínkami provozu.

V poslední době s úspěchem dodáváme systémy Airtec pro kontrolu zatečení horkých systémů. Včasná detekce úniku taveniny šetří firmám desetitisíce korun za čištění zatečených forem.

Pro usnadnění evidence, provozu a údržby forem se naše firma podílela na vývoji softwarového systému MachineLogIT, jehož výhodou je jednoduché ovládání a snadný přístup ke všem údajům o provozu formy, včetně výkresů a modelů, manuálů a technologických dat.

V r. 2014 byla založena samostatná společnost JSW Machines pro dodávky plně elektrických vstřikovacích lisů JSW z Japonska. Jejich uživatelé velmi oceňují nejen rychlost a přesnost těchto strojů, ale i velmi nízkou spotřebu energie.

...

Historie

2020
20 let spolupráce s firmou Thermoplay S.p.A 
Založení vzdělávací platformy kvalitnivystrik.cz 
2019
10. ročník konference Formy a plasty
2018
Prodáno 100 čisticích jednotek CDC Ermanno Balzi
2016
20. účast firmy na Mezinárodním strojírenském veletrhu
2015
Uvedení firmy GKET Ltd na český trh - systémy detekce úniku taveniny
2014
Prodáno 100 000 hydraulických válců VEGA
2011
Zahájen prodej softwaru pro správu majetku (MLIT)
2010
1. ročník konference Formy a plasty
2008
Přechod společnosti na s.r.o.
2006
10. účast firmy na Mezinárodním strojírenském veletrhu
2000
Uvedení dodavatele Thermoplay S.p.A na český trh
1998
Uvedení dodavatele Ermanno Balzi S.r.l. na český trh
1997
1. účast firmy na Mezinárodním strojírenském veletrhu
Uvedení dodavatele Vega S.r.l. na český trh
1995
Založení firmy
Dodávky kompletních rámů forem TVMP

 

Naše vize

Naší vizí je stabilní nárůst spokojených zákazníků, kterým vše funguje tak, jak má. Poskytujeme kvalitní technickou podporu, která řeší vaše problémy, ještě než se objeví. Nejlepší servis je totiž ten, který nepotřebujete. 

Naše mise

Naší misí je poskytovat našim zákazníkům ty nejlepší nástroje pro zajištění efektivní výroby.

 

Naše hodnoty:

  • Spolehlivost
  • Kvalita s přidanou hodnotou
  • Vstřícnost a ochota k hledání řešení 
  • Vzdělávání

Chceme pomáhat našim klientům

  • vyrábět rychleji, levněji a ekologičtěji, v duchu filozofie nulových vad
  • zamezit prostojům ve výrobě z důvodu neplánovaných servisů 
  • být konkurenceschopní na mezinárodním trhu
 

Naše strategie

Znalosti a zkušenosti 

Stále se vzděláváme a získáváme zkušenosti, abychom je mohli předávat dál. Když něco nefunguje, vždy nás zajímá proč. Pokud se při výrobě něco nedařilo, znamená to, že vaše lisovna už si tím procházet nemusí. Vyšlapeme tuto cestičku za vás. Můžete si přečíst náš blog a sledovat náš kanál na YouTube.

Kvalitní výstřik

Na světovém plastikářském trhu vyhledáváme ta nejefektivnější řešení, protože chceme svým zákazníkům nabízet kvalitu bez kompromisů. Jen s kvalitními komponentami může vzniknout kvalitní výstřik. Naše stránky kvalitnivystrik.cz se zabývají zlepšováním efektivity vstřikovacího procesu plastů. Budeme rádi za vaši zpětnou vazbu.

Svoboda vaší volby

Respektujeme vaši svobodu volby - svobodu zvolit si to nejlepší. A pevně věříme, že si vyberete správně. Pro nás to znamená neustále zkvalitňování portfolia, abychom vám to nejlepší mohli i nadále nabízet. 

Váš byznys

Klasickou podnikatelskou formulku win-win jsme posunuli o kousek dál: My myslíme i na vaše zákazníky a na to, aby se investice do našich produktů vyplatila i jim, a i proto se k vám stále vraceli. Win-win-win! 

Vzdělávání

Již přes deset let (od r. 2010) každoročně pořádáme úspěšnou konferenci Formy a Plasty, jejímž cílem je rozšíření povědomí odborné veřejnosti o vývoji v oblasti plastikářského průmyslu a předávání zkušeností. Konference se těší velkému zájmu českých i zahraničních účastníků a vysokých škol.

Rodinná atmosféra

Jsme malá rodinná firma. Pracujeme na plné obrátky; za každou naší činností a odvedenou prací stojí konkrétní člen našeho týmu. Vzájemně se podporujeme ve všem, co děláme, a věříme, že naše dobré interní vztahy se promítají i do naší práce.