Nová jehla pro vyfukování plastů

Nová jehla pro vyfukování plastů 

Pohyblivý plovoucí kolík s kuželovým sedlem zaručuje vysoký průtok plynu a zároveň jehle propůjčuje samočisticí schopnost, která výrazně snižuje nároky na údržbu. Vyfukovací jehly pracují v rozmezí 1-160 barů a díky samotěsnicí geometrii není nutná aplikace O-kroužků či jiných těsnicích prvků. O rovnoměrné odstranění plynů se postarají drážky na konickém sedle jehly.

 

 

Systém je zaměnitelný za jiné standardní produkty. 

STANDARDNÍ APLIKACE

  • Jehla pro plnění dílů plynem garantuje vysoký průtok plynu.

  • Speciální tvar sedla umožňuje provádět odvzdušnění systému.

  • Pro postup (šíření) plynu v požadovaném směru je nezbytné dokonalé obemknutí sedla plastem. Při vstřikování materiálů jako je PC nebo nylon se doporučuje vytvořit na těle jednu nebo více odvzdušňovacích drážek.

APLIKACE S VÁLCEM 

Při vstřikování rozměrných dílů s vysokými estetickými požadavky hraje zásadní roli přesná regulace lineární expanze hutněných oblastí a odvodu vzduchu. Protože standardní jehly s pevnou aplikací nemohou v některých případech zajistit dostatečné odvzdušnění, byla vyvinuta jehla ovládaná válcem. 
 
Plyn se odvádí přes povytaženou jehlu, čímž se dokonale odvzdušní zhutněná dutina a uvolní se tlak na stěny výlisku. 
Další výhoda umístění jehly na válci spočívá v možnosti aplikovat jehlu mimo osu vyhazování (pod úhlem) a před vyhozením výstřiku ji stáhnout mimo oblast plastového dílu, takže lze výlisek bez potíží vyjmout. 
 
Celý cyklus tedy tvoří tři fáze:
  1. VSTŘÍKNUTÍ PLASTU;
  2. OTEVŘENÍ JEHLY a VSTŘÍKNUTÍ PLYNU do živého jádra výlisku;
  3. VYTAŽENÍ JEHLY pro dokonalé odvzdušnění a vyhození výlisku. 
Po skončení třetí fáze se jehla uzavře a je připravena pro další cyklus.