Patentovaný ventil Ecovent přináší vynikající možnosti odvzdušnění dutiny a unikátní pozice pro umístění. Systém ECOVENT je možné aplikovat nejen na nejlogičtější místo – a to za díl (a tím perfektně vyvést vzduch ven z dutiny), ale vlastnosti aplikace umožňují tento ventil i – poněkud paradoxně a zdánlivě nelogicky – předřadit ventil dílu aplikací na studený kanál.

 

Novinka! Ecovent EB - nová generace Ecoventu.

Systém se skládá ze základního těla (1), pohyblivé uzavírací části (2) a pružiny (3).

Během vstřikovací fáze plnění dutiny tlačí plastický materiál před sebou vzduch ven přes kanály (GAS). Pružina (3) drží jezdec (2) v otevřené poloze pro maximálně efektivní odvod plynu. Ve fázi naplnění odtlačí plastová hmota jezdec (2) do polohy, kdy se uzavřou odvzdušňovací kanály a tím se zamezí úniku plastového materiálu z dutiny. Isometrický pohled na otevřenou a uzavřenou jednotku dává perfektní představu o funkci.


 

Praktické výsledky

1. Nasazení na poslední bod

Pro lepší zvýraznění efektu nasazení ECOVENT ventilu byl tento ventil aplikován jen na jednu ze dvou shodných částí. Vstřikovací podmínky jsou tedy prokazatelně shodné pro oba díly.

bez Ecovent ventilu

s Ecovent ventilem

Jak je vidět, výlisek má spálené části v místě uzavřeného vzduchu. Díl s Ecovent ventilem má při zcela shodných parametrech perfektní odvzdušnění a tedy žádný viditelný diesel efekt.


2. Nasazení na studený kanál

 

bez Ecovent ventilu

s Ecovent ventilem

Plyn se uzavírá v žebru, kde teplota a tlak způsobuje hoření dílu (diesel efekt). Ecovent ventily byly aplikovány na konce studeného kanálu.