Certifikace

Vinuté pružiny - certifikace

Firma BORDIGNON vyrábí vinuté pružiny v různých průměrech, tvarech a za použití nejkvalitnějších materiálů již déle než 40 let. Dnes také proto tyto pružiny splňují mnohé mezinárodní standardy certifikace, mezi nimi i ISO 10243.

Veškerá výroba od začátku až po konečné úpravy probíhá v závodech firmy Bordignon což umožňuje stálý dohled na kvalitu výroby a zpracování.

V roce 1995 firma Bordignon jako první v oboru získala ocenění kvality s označením UNI EN ISO 9002. Během roku 2002 byl firmě udělen certifikát kvality UNI EN ISO 9001:2000. Díky výrobním procesům šetrným k životnímu prostředí byla v roce 2007 firma oceněna certifikátem UNI EN ISO 14001:2004 společností Bureau Veritas.

Skladové množství produktů firmy Bordignon a jejích dodavatelů zaručuje zákazníkům rychlé dodávky objednaného zboží a spolehlový po prodejní servis všech pružin uvedených v katalogu firmy Bordignon.

Vysoké výkonnosti vinutých pružin firmy Bordignon je dosaženo díky pečlivě vedenému výzkumu nových materiálů a jejich vlastností, stejně jako průběžným testům za různých pracovních podmínek.

Firma Bordignon může garantovat nejvyšší výkon svých výrobků pouze v případě, že tyto jsou používány k účelům, pro něž byly vyrobeny. Pro usnadnění výběru produktu firmy byl vytvořen software s knihovnou čítající více jak 400 pružin z katalogu firmy Bordignon, který při zadání zatížení a zdvihu navrhne optimální řešení s ohledem na životnost produktů.

Jakmile si vyberete pro Vás tu nejvhodnější variantu, může být dále zpracován nákres v CAD zahrnující veškeré rozměry a hodnoty.

Software pro optimální výběr produktů je pro zákazníky dostupný na stránkách firmy Bordignon.


Standard ISO 10243 zavádí jednotné značení hodnot pro vinuté pružiny:

  • D - průměr díry pro usazení (vnější průměr)
  • d - průměr kolíku (vnitřní průměr)
  • L0 - délka nestlačené pružiny
  • R - zatížení (Newton, 1N = 0,102Kg)

Norma také určuje max. povolené pracovní zatížení, přípustnou odchylku v délce u nestlačené pružiny a identifikační barvu.


Technické parametry

  • Tuhost: ±10%
  • Délka nezatížené pružiny: ±1%, minimum: ±0,75mm
    (pružiny firmy Bordignon splňují přísnější normy než vyžaduje certifikace ISO)
  • Vnější průměr: vždy o něco menší než je hodnota uvedená v katalogu
  • Vnitřní průměr: vždy o něco větší než je hodnota uvedená v katalogu

Použitá ocel a její teplotní zpracování umožňuje použití vinutých pružin firmy Bordignon při teplotách až 125ºC bez jakéhokoli vlivu na ztrátu nosnosti a až do 250ºC se ztrátou nosnosti odpovídající teplotnímu zatížení.